BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Dzicz z KDT [Warszawa]

Dla mnie jest skandalem sytuacja w której szkaluje się funkcjonariusza Policji oraz jego mundur. Jest to ewidentny dowód na brak poszanowania elementarnych dóbr jakie w krajach zachodniej cywilizacji należą do kanonu nauczanego już w przedszkolach.

Szacunek do władzy, poczucia godności, prawa i jego wykonalności to podstawowy warunek istnienia społeczeństwa obywatelskiego.

Z pewnością społeczeństwem obywatelskim nie jest wznoszenie barykad, burd i publicznego składania podziękowań chuliganom biorącym udział w rozróbach.

Jestem zdania, że Policja powinna reagować bardziej stanowczo, przy najmniejszym już przejawie łamania prawa.

40 komentarzy

 1. reagować? Jasne. Ale jak? Ten koleś w niebieskim szkalował policjanta. Co ten drugi miał uczynić?

 2. Ten koleś, który wrzeszczał na policjanta, został potem grzecznie odprowadzony do stojącego nieopodal radiowozu 😉

 3. wg mnie pałować, gaz, kule, jak za komuny. bez skrupułów. tego chcieli. to by dostali. polewaczki już były.
  1. zakłócanie porządku
  2. nieposzanowanie munduru policjanta
  3. brak szacunku do funkcjonariusza policji – wulgarne słownictwo, obraźliwe, wyzywanie od żydów i złodziei
  4. nawoływanie do przemocy
  5. niszczenie mienia publicznego
  6. niestosowanie się do zaleceń policji
  … itd

  zresztą kupcy w momencie zaatakowania komornika, ochrony, straży miejskiej i policji przestali w moich oczach mieć w ogóle jakąkolwiek racje i wiarygodność

 4. @riot nawet widziałem jak policja po cywilnemu [tajniacy] z tłumu za szmaty agresywnych z tłumu wyciągało i też do radiowozów. i nie było ze boli. to mi się podobało

 5. @koval – też to widziałem i akcja była świetnie zrobiona wówzas.

 6. @riot za to gratki dla Policji.

 7. http://rdir.pl/mc2n – jeszcze ten koleś ma ode mnie pełen szacun.

 8. A co powiesz na to, że na początku akcji to firma ochroniarska pałowała i gazowała ludzi, a stojący z tyłu „płotek” policyjny się temu przypatrywał?

 9. @riot faktycznie koleś prawde im powiedział. jak ja to mówię „slepcy prowadza ślepców. więc gdzie oni ida?”

  ogólnie zastanawiam sie kto to byl? ide o zakład ze z urzedu miasta warszawy

  @dandys z tego co mowil rzecznik komornika mogli to robić [ochrona komornicza nabywa dodatkowych praw min. możliwość użycia środków przymudu bezpośredniego]. zreszta równie dobrze oni mogli powiedzieć że byli zaatakowani w momencie gdy komornik wchodził na „swoj” teren, bo na pewno nie jest to teren kupców.

 10. Paweł Ciupak

  „wg mnie pałować, gaz, kule, jak za komuny.”

  Mhm. To już rozumiem, dlaczego dla środowisk platformogazetowyborczych, gen. Czesław Kiszczak to „człowiek honoru”. Brakuje jeszcze tylko stwierdzenia, że „ABW powinno organizatora tych protestów zabić, jak SB Popiełuszkę”.

 11. no przepraszam ale kto zaczął pierwszy rzucac tekstami ze zomo i ubeki? przeciez sami chcieli tak być traktowani. wiele ludzi myśli że zyje w komunie. co najgorsze – krzyczeli to ludzie w moim czy twoim wieku [ a ja o komunie wiem malo], tyle co nic – wiem ze klocki lego mialem za dolary z pewexu

 12. Dzicz to za mało, IMO powinni teraz na spokojnie sobie te taśmy poprzeglądać i za 2-3 dni do każdego z bohaterów zapukać z osobna i zobaczyć czy dalej tacy będą hardzi .Do paki raczej nie pójdą, ale wpis do kartoteki i paręset złoty grzywny zawsze coś.

  No i tak – na miejscu tego policjanta z kamerą brechtał bym się jeszcze bardziej 🙂

 13. po 10 tys PLN kary bez problemu załatwiło by sprawe

 14. jest jeszcze trzecia część film youtube

 15. „Jest to ewidentny dowód na brak poszanowania elementarnych dóbr jakie w krajach zachodniej cywilizacji należą do kanonu nauczanego już w przedszkolach.”

  Wybacz, ale to, że ktoś ma mundur nie znaczy, że mam go od razu szanować. Pełno jest służbistów, którzy nawet na splunięcie w twarz nie zasługują.

 16. Policjanci nie są elementarnym dobrem ;]
  Elementarnym dobrem są np. zdemolowane ławki, kosze na śmieci etc. w tym momencie.

 17. Ten pierwszy filmy wyłączyłem 10 sekund po tym, jak ten debil w niebieskim zaczął mówić. Nie mogę znieść czegoś takiego. Nie mogę znieść faktu, że żyję w tym samym społeczeństwie co on, w którym się dzieją takie rzeczy.

 18. ten prawdziwy patriota z pierwszego filmu to prawie jak senioralna obstawa radia Maryja podczas uroczystości filmowanych przez TVN… tak mi się skojarzyło…

 19. Kasia: A ciemny lud kupuje takie prowokacje TVN-u.

 20. ja – ciemny lud – z pewnością… ale wiesz, ja jestem z Torunia, nie potrzebuję pośrednictwa TVN-u, żeby zobaczyć wiele ciekawych rzeczy;)

 21. Jak się wierzy w montaże TVN-u bez weryfikacji, jak to było „od początku”, to wybacz.

 22. Dandys, dziecię drogie – czytaj Ty ze zrozumieniem… ja na ulicach swojego miasta oglądam żywych ludzi, a nie montaże TVN-u. a Tobie kto tak mózg wyprał, że reagujesz na pewne hasła, jak pies Pawłowa na impuls elektryczny?

 23. Psy Pawłowa to na dzwonki reagowały 🙂

 24. jeden pies… to znaczy nie wiem, ile miał Pawłow, ale w tym wypadku to nieistotne – chodzi o mechanizm;)

 25. Kasia: „ten prawdziwy patriota z pierwszego filmu to prawie jak senioralna obstawa radia Maryja podczas uroczystości filmowanych przez TVN.” – to chyba Twoje słowa, prawda? I do tego się odniosłem. A mózg wyprali mi wszyscy ci ludzie, którzy zobaczyli sam efekt podjudzania i prowokowania ludzi, z komentarzem „jacy ci ludzie z RM ograniczeni umysłowo” i zadwoleni wierzą w to bez weryfikacji. Tylko nikt nie pokazuje żenującego siedzenia w krzakach dziennikarzy TVN-u, wchodzenia na teren prywatny z rozdartym ryjem albo dzwonienia przez telefon/domofon przez kilkadziesiąt minut. Uwierz, że większość ludzi by trafił szlag od czegoś takiego. Ostatnio zaś mieliśmy przykład tego typu „dziennikarstwa” z pielgrzymką RM i Maszkowskim w obstawie GW.

 26. Dandysie mój drogi… rozwijam zatem swoją myśl: ten facet zachowuje się w stosunku do policjantów w taki sposób, jak niektórzy wyznawcy wobec operatorów kamer z napisem TVN – i nie mówię tu o sytuacjach, które widziałam wyłącznie w tej telewizji, ok?
  czy teraz już zrozumiałeś moją wypowiedź?
  i nie zapominaj, że zanim Ty usłyszałeś o jakimkolwiek RM z Torunia, to ja już dawno byłam świadkiem rodzenia się tej instytucji i sposóbów, dzięki którym wyrosła na takiego potentata, jakim jest teraz. i nie odmawiaj mi, proszę, prawa do mojego prywatnego zdania tylko dlatego, że jest inne niż Twoje (w domyśle: jedyne niezmanipulowane i niezależne) no sorry…

 27. Teraz to ja Cię nie rozumiem, wpadasz z komentarzem, że skojarzyła Ci się ww. sytuacja z wydarzeniami RM filmowanymi przez TVN, a jak piszę o TVN-ie, to mi mówisz, że widziałaś zachowania tych ludzi bez pośrednictwa TVN-u i że wiesz lepiej, bo jesteś z Torunia i znasz te przypadki osobiście. To w końcu jak to jest?

 28. czytamy ze zrozumieniem… i wszystko już wiemy;)

 29. A Ty się na przyszłość zdecyduj, czy opierasz się ostatecznie na TV, czy na własnych obserwacjach. Bo tak, jak pisałem – zaczęłaś o TVN-ie, a potem robisz ze mnie debila podpierając się „własnymi obserwacjami”. Pozdrawiam

 30. Dandysie, istnieją ludzie, z których nikt inny nie musi robić debili… wystarczy im tylko nie przeszkadzać;) pozdrawiam

 31. Dandys, daj spokój bo się pogrążąsz 😉 Dziewczyna jasno napisała co miała na myśli. Nawet jak na początku napisała nie dość jasno, to się poprawiła.

  Co do filmików… Dzicz to dobre określenie. Pan w niebieskim to przeszedł samego siebie – podziwiam nerwy policjantów – mając pałę w dłoni na pewno trudno oprzeć się pokusie obicia delikwenta.

  Nie specjalnie ślędzę wiadomości, ale mam wrażenie, że to pierwsze takie zamieszki, gdzie większość społeczeństwa jest po stronie policji i właściwie nie specjalnie jest jej co zarzucić. Może co najwyżej za długo się przyglądali utarczkom z firmą ochroniarską, ale trudno mi to ocenić.

  A tak przy okazji, zwróciliście uwagę na ten „patriotyzm” i „przywiązanie do historii”? Ileż to razy pojawiło się domniemanie, że my, strajkujący, to Polacy, a policja to obcy (często niemiecki) najeźdzca? Do tego śpiewanie hymnu, okrzyki „Solidarność!”. Pewnie liczyli na to, że media będą pisały, że pracownicy KDT byli jak gdańscy stoczniowcy, a policja jak ZOMO…

 32. @Radek wydaje mi się że to już idzie co po niektórym z automata [chodzi o teksty]. raczej nie było zamierzone. raczej wynika to z mentalności takich ludzi, że lepiej jest dla nich stawiać się po stronie ofiar

 33. Pewnie masz rację. Brzmieli rzeczywiście spontanicznie i naturalnie.
  Krzyczeli „ZOMO” z taką pasją… Niczym wojska Jagiełły gdy śpiewały Bogurodzicę pod Grunwaldem. A tam gdzie ongiś Krzyżacy, stała teraz policja 😉

 34. @Radek hehe wszystko we krwi od wieków

 35. Ja bym się tak nie opowiadał za policją, która zachowuje się jak zomo (albo i lepiej, bo mają dostępne lepsze środki do tłumienia manifestacji).

 36. Mógłbyś podać jakiś przykład zachowywania się jak ZOMO? Z tym że prawdziwe ZOMO, a nie „jak msx wyobraża sobie ZOMO”.

 37. Zbyt mocno ludziom chyba w głowach siedzą obrazy z protestów górników itp. że pozwalają sobie na takie zachowania.

  Na mój gust to rozpędzanie hołoty przez policję odbywało się zbyt delikatnie. Gdybym mógł jakoś decydować o przebiegu akcji policji to urządził bym tam taką jatkę że odechciało by się tym wszystkim dziadom wszczynania zamieszek.

 38. Dużo komentarzy, ale o kilku podstawowych sprawach się nie dyskutuje
  http://mity.deser.org/2009/07/24/kupcy-z-kdt-czyli-co-media-przemilczaly/

 39. Proszę zwrócić uwagę, że na każdym filmie jest właściwie Pan w niebieskim i kilka krzykaczy, która chyba go popiera.

  Tytuł wpisu sugeruje, że wszyscy kupcy tak właśnie się zachowywali i skupiają sie na krytyce takich wyskoków.

  Nikt więc merytorycznie na temat meritum problemy nie rozmawia, skupia się na krytykowaniu skutów przez pryzmat jednego palanta w niebieskim ocenia 2 tys ludzi.

 40. @M jeden koleś zadymy nie zrobił

Skomentuj.