BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Dla idiotów

Ciekawe czy klienci Media Markt zastanawiali się czemu na stronie firmowej nie można uzyskać informacji o cenie danego produktu? Mnie to zastanowiło. Z obserwacji mogę powiedzieć tylko tyle:

 • Produkty z gazetki mogą być tańsze
 • Produkty z wyszukiwarki i pozostałej oferty MM co najmniej o 10-15% droższe niż w Internecie

Taka mała cenzura ze strony Media Markt w myśl zasady „nieświadomy klient, to klient nabity w butelkę”. Oczywiście bazujemy na efekcie braku porównania z konkurencją.

Przypadek nr. 2 – biorąc za przykład badania nad ludzkim mózgiem, żaden umysł człowieka nie zna słowa „nie”. Aby czegoś nie zrobić trzeba najpierw to zwizualizować a potem wewnętrznie zanegować. Stąd hasło „nie dla idiotów” przeradza się w „dla idiotów” z wewnętrzną negacją, grą słów i wyparciem w tle – „nie jestem idiotą, to nie prawda„.

Sprawdźcie sami: zapytajcie klienta Media Markt czy jest idiotą?

8 komentarzy

 1. Sprawdźcie sami: zapytajcie klienta Media Markt czy jest idiotą?

  Zanim ktokolwiek sprawdzi niech mierzy siły na zamiary, takie pytanie zadane dresowi może skończyć się kontuzją szczęki lub kilkunastominutową zabawą w berka na parkingu (-:

 2. @Grzegorz dobrze żeś to ujął 😛

 3. ale o co ten krzyk?
  sklep jak sklep nie jest instytucja charytatywną więc ma zarabiać
  płaci za wynajem sporych hal w dobrych lokalizacjach, pracuje w tych sklepach jednak sporo osób co generuje koszty i ktoś za to musi zapłacić 🙂

 4. Ja raz się ostro zdenerowowałem. Musiałem wybrać się na większe zakupy, zrobiłem sobie listę co chce kupić i przejrzałem w necie gazetki trzech hipermarketów jakie mam w mieście – Carrefoura, Tesco i Reala. W większości przypadków tego, co potrzebowałem wygrywało Tesco. Jakieś wielkie moje zaskoczenie było, jak owa większość cen kompletnie nie zgadzała się z tymi jakie zastałem w Tesco. I to nie jedyny taki przypadek i nie tylko Tesco tak robi. Każdy z owych sklepów inne ceny ma w gazetce, a inne w sklepie.

 5. Trochę jak „Czeski sen” 😉

 6. @unnami carrefour u mnie w mieście najdroższy jeżeli chodzi o spożywke, najtańszy kaufland, a zle ceny w tesco to juz standard, nie pierwszy i nie ostatni raz uokik zarzucił im takie praktyki

 7. No i nie bez powodu Agito bazując na takich porównaniach cen wypuściło swoje spoty w stylu: Kupiłem żonie… 😉

 8. @aniriell dali radę tą reklamą 🙂

Skomentuj.