BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Jak stać się ofiarą kart sim, telefonów i bankowości elektronicznej

Wystarczy jechać autobusem i położyć telefon na siedzeniu. Poczekać jak autobus zacznie ostro hamować. W ten czas telefon „poleci” migiem kilka rzędów siedzeń po podłodze do przodu. Lot będzie przypominał skok Adama Małysza na skoczni mamuciej w Planicy.

Następnie wystarczy wysłać 2 smsy i poczekać jak padnie karta SIM. Bezpowrotnie.

By stać się ofiarą bankowości elektronicznej należy posiadać konto internetowe w banku (może być mBank) a następnie mieć ustawione przesyłanie haseł jednorazowych za pomocą smsów.

Zmiany takiej jak na ironie nie można dokonać za pośrednictwem konta w Internecie. Należy zadzwonić do pracownika infolinii. Aby móc z nim porozmawiać należy podać telekod (w celu identyfikacji tożsamości). Owy telekod należy zapisać w telefonie by zawsze mieć go przy sobie. Telefon (najlepiej Sony Ericsson k800i) musi mieć, a raczej posiadać brak funkcji uruchamiania bez karty SIM.

W ten sposób mając takie szczęście by splot nieprzewidywalnych i złych wydarzeń potoczył się w ten sposób, zafundujemy sobie powtórkę z mojej rozrywki. Polecam.

Pikanterii dodaje fakt iż chciałem dokonać wczoraj zleceń zakupu akcji. Niestety potrzebne do tego jest hasło smsowe lub telekod (do dyspozycji telefonicznych). Telefon milczał. Mnie natomiast robiło się gorąco na widok uciekającycg procentów z notowań ciągłych.

Buldog – Policja

Wniosek: Elektronika zawodzi. Skutki mogą być większe niż myślisz

27 komentarzy

 1. Wystarczyło zapamiętać swój telekod. Ja pamiętam to nie takie trudne zwłaszcza, że sama zdecydowałam jaki ma być

 2. @zaba ja wychodzę z założenia ze nie należy sobie psuć głowy numerami. tego to są czasami skutki. na szczęście często się to nie zdarza

 3. Hihihi Piotrze, telekod to najlepiej data Twojego urodzenia, nr pesel, poczatek Twojego nr telefonu 😀 cokolwiek, byle by tylko zapamiętać 😀
  Btw. to się nazywa złosliwość rzeczy martwych 😀

 4. Warto mieć konto w takim banku, który ma placówkę w naszym mieście. Co by się nie wydarzyło, można się zjawić osobiście i zablokować dostęp on-line lub zmienić numer telefonu do przesłania kodów uwierzytelniających. Niczego nie trzeba pamiętać, wystarczy dokument ze zdjęciem.

 5. Telefon (najlepiej Sony Ericsson k800i) musi mieć, a raczej posiadać brak funkcji uruchamiania bez karty SIM.

  A to nie można włożyć innej karty? Teraz startery to na ulicy rozdają 😉

 6. Shizumu: Jak włożysz nową kartę SIM to ustawienia zostaną zresetowane do fabrycznych, a wszystkie prywatne informację usunięte (kontakty, sms itd.).

 7. To chyba tylko w SE, bo w mojej Nokii włożenie nowej karty SIM nic nie kasuje, zostają kontakty, notatki, wpisy w kalendarzu.

 8. Dlatego nie daję się nigdy namówić na jednorazowe hasła smsowe. Ale ja dziwny jestem. Przynajmniej według pracownika jednej infolinii który próbował mi takie wcisnać jako bezpieczniejsze od papierowych.
  Grzegorz: co to za pomysł z resetowaniem telefonu? Zaden znany mi producent tak nie robi, mozna sobie swobodnie zmieniac karty. Co tez zreszta bardzo czesto robie.

 9. @grzegorz nie skasują się wszystkie. ostatnie polączenia i takie malo wazne bezdety. notatnik i notatki zabezpieczone haslem pozostaja. ale nawet karty zastepszej nie mialem. dzis rano o 6 bieglem do sklepu aby tak zrobic jak piszesz

 10. Koval: Wystarczyło pożyczyć kartę od kogoś znajomego. Ew. kupić starter na stacji czy czymś całodobowym – nie trzeba czekać do rana.

 11. @rozie nie zminilo by to faktu ze bylem odciety od banku i hasel sms, bo bez sensu zeby przychodzily do kumpla

 12. Koval: Mógłbyś odczytać dane zapisane w telefonie i zadzwonić do pracownika banku w celu koniecznych zmian. A na chwilę do kumpla można ustawić potwierdzenia. Zależy jeszcze jaki kumpel i jak pilnie potrzebne hasła. 😉

 13. Padnięcie karty SIM to jest rzadka sprawa. Kiedyś jak byłem dzieckiem 😀 robiłem bardzo różne rzeczy z nieaktywną kartą SiM i działała.

 14. @piotrek na infolinii stwierdzili ze to ze starości

 15. Kładzenie telefonu na siedzeniu w autobusie to też jest „rewelacyjny” pomysł…

 16. Wojtek z młyna

  Nie dotyczy mnie to – mam EraTandem. 😛

 17. A mi ostatnio komórka codziennie ze dwa razy wywala „Błąd rejestracji karty SIM”. Mimo to wszystko działa jak trzeba, tylko ten durny komunikat 😐
  A co do komórki-Małysza – nie rozumiem po co kłaść komórkę na siedzeniu obok. Use pockets, Luke 😀

 18. @d4rky miałem wczesniej od dłuższego te same komunikaty co ty. pomyśl o wymianie. a dlaczego dladzie sie? ano dlatego ze jkak masz lapsa na kolanach to trudno podczas gdy dzwoni komórka wyciągnąć ją z kieszeni

 19. No z lapem i telefonem nie jest łatwo ja zanim miałem „pcimcie” to mojego HTC przymocowywałem do lapa za pomocą micro USB ale i tak mi kilka razy spadł, wprawdzie nie poleciał ale spadł 🙂 A co do haseł smsowych jak kiedyś się na nie szybko zdecydowałem tak szybko się wycofałem ( wtedy można było jeszcze zmienić to w panelu na stronie mBanku)

 20. @piotr teraz też możesz ale nie numer, a używanie haseł jednorazowych z tych ich kartek teraz jest płatne.

 21. używanie czy zamawianie ? nie zauwazyłęm w historii rachunku by mi odejmowali za uzycie hasłą 1 razowego papierowego, jeszcze nie zamawiałem bo mam zapas w domu wiec moze chodzi o zamawianie nowych papierowych ?

 22. za zamówienie nowej. 1zł czy cos

 23. 5 zł od listy. Na szczęście zamówiłem wcześniej cały zestaw takich list. Na trochę mi starczą.

 24. 5 zeta trochę przegięcie – mam nadzieję ze nie powrócą do opłat za przelewy ??

 25. W orange jest możliwość przechwytywania smsów przez multibox… Dopiero ostatnio na to wpadłem ;).
  Wychodzi na to, że dzięki temu, można nawet z zepsutą kartą odebrać hasła jednorazowe, jak miałeś telefon w Orange i założone konto na multiboksie to miałeś okazje wykonać operacje ;).

 26. @wh1t3en a to ciekawe. niestety mam ere

 27. Może też jest taka usługa, sam nie wiem jak to jest realizowane, ale pewnego dnia chcąc wysłać smsa ze strony, zobaczyłem w inboxie nieodebrane smsy ;).

Skomentuj.