BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Wpływ kryzysu na Juwenalia 2009

O corocznej tradycji organizowania kilkudniowego święta dla studentów nie trzeba pisać. Odbywa się, co rok. Pojawiają się na nim gwiazdy polskiej jak i zagranicznej muzyki.

Niestety. Studenckie Juwenalia straciły na charakterze. A dokładnie szerokość i wysokość ich budżetów. Na pewno będzie tak w Warszawie i Krakowie. Po ostatniej informacji w uczelnianym extranecie wnioskuję, iż Poznaniu w również.


Od 4 maja 2009 roku rusza sprzedaż biletów na „PLENER MÓWI KLUBOWY”, Festiwalu Juwenalia, który odbędzie się 29 maj, piątek, otwarcie – godz. 18.00, Łęgi Dębiński.
Ceny – Pierwsza pula – 5000 szt. .:
– bilet studencki : 15 zł
– bilet normalny : 30 zł

I klapa. Nonsens. Kicha. Bzdura. Bullshit. WTF? Brakuje mi słów. Szczerze mówiąc, w historia bycia studentem (a to już 4 lata) nie spotkałem się z taką dozą bezczelności. Bezczelnością – bo jak inaczej to nazwać?

A tak w ogóle. To by się dobrze składało. Przynajmniej będzie powód by nie iść. Rok temu Juwenalia na poznańskich Łęgach były totalnym niewypałem. Począwszy od akustyki, warunków, po organizacje i zaplecze. Podsumowując juwenalia, na których mogłem dotychczas gościć kulminację i szczyt geniuszu organizacyjnego osiągnęły w edycji „Trance Bridges” organizowanej na poznańskiej Malcie. Taką imprezę można zaliczyć do grupy „The Best from the Best” i czerpać z niej inspiracje do kolejnych. Niestety tak się nie stało i jak widać trzecia już odsłona projektu „Juwenalia Poznań, złączeni, ale nie spięci” będzie kolejnym krokiem wstecz.

Powodów jest wiele: wysoki kurs euro, większe niż ubiegłoroczne gaże dla zespołów, brak sponsorów. Nie mniej jednak nie można zganiać wszystkiego na kryzys… eh.

Wniosek: Zorganizować tanim kosztem dzień Disco Polo

18 komentarzy

 1. a olsztyn ma kortowiadę za free^^ jejeje 😀 Myslovitz i Coma this year 😀

 2. miasto się dołożyło?

 3. Tak, jakieś tam warunki postawili, że za rok połowa imprez ma być na mieście, jednak uniwersytet stwierdził, że coś tam mogą zrobić, ale i tak główne imprezy będą w dzielnicy studenckiej

 4. Koval też masz wrażenie, że niedługo całą Wildę zaczną nazywać Łęgami Dębińskimi?
  mapka

 5. @zik to jest nic. kiedyś słyszałem ze łęgi dębińskie są także tam gdzie stary stadion lecha na dymbcu. Ale na google troche IMO przegieli faktycznie. Chciałem spr co wikipedia na to ale brak info

 6. No, chyba nie obruszasz się na ceny. 15 PLN? Bez przesady. Więcej przeciętny student wydaje na piwo w trakcie imprezy.

 7. A w Rzeszowie nie ma kryzysu ..
  Mamy w tym roku Juwenalia – sztuk 2 🙂
  Pierwsze URz są od 14 do 17 😀 i jest dzień disco polo – Boys, Akcent, Milano, Weekend 😀 mnie tutaj nie zabraknie .. Wstęp 10 zł jeden dzień, wszystkie 20 zł
  A drugie moja uczelnia + 2 inne .. darmowe Juwenalia .. od 27 do 29 maja 😀 Będzie m.in. Ira, Lipali, Manchester i takie tam .. 😀

 8. Ira… u nas odwołali koncert z powodu żałoby i nie wiadomo, kiedy jest szansa na następny…

 9. @Kasia ja to nie pamiętam kiedy u nas na juwenaliach Ira grała .. w ogóle u mnie w mieście od kilku lat były płatne juwenalia .. w zeszłym roku zrobili na miasteczku studenckim no i powrócili do tradycji .. 🙂 i w sumie od Iry wolę Manchester już ..

 10. Płatne juwenalia? W Bielsku jak zawsze za darmo, niestety gwiazdy to IRA i Zabili Mi Żółwia, co sprawia, ze chyba oleję sprawę w tym roku.

 11. No oczywiście 15zł za koncert to nie problem (przecież artystom trzeba zapłacić grubą kasę, żeby zagrali), ale w planie tegorocznych krakowskich juwenaliów jest: „Wybór najsympatyczniejszej studentki” i zgadnijcie co? Trzeba kupić bilet.

 12. bounty_hunter

  Wystarczy odrobina zaradności i juwenalia mogą być za darmo, na przykład Igry , w trakcie których jedyną płatną atrakcją będzie występ Grupy Rafała Kmity.

  Swoją drogą – juwenalia powinny być finansowane za pieniądze z warunków i dziekanek ;p

 13. @bounty_hunter: Ło! za te pieniądze to bylaby impreza wszechczasów :>

 14. Gdyby UJ miał wydać kasę jaką im zapodałem, to powinienem przez całe Juwenalia przeleżeć w dżakuzi w towarzystwie wielu kobiet i popijając drinka z palemką. ;]

 15. wtedy to studenci mieli by motywacje do nie uczenia i pisania komisów, warunków, poprawek bo wtedy gwarantowałoby to darmowe juwenalia. Powstałby ruch społeczny „nie uczę się bo chce juwenalia za free”

 16. U nas od ponad roku istnieje Elitarny Klub Poprawkowicza, który przyznaje odznaczenia za warunki, powtarzanie roku itp. Nie jest łatwo się dostać. Trza mieć minimum pięć poprawek, w tym jedna egzaminu.

  A co do łęgów na stadionie dymbieckim, to zastanawiam się gdzie, kiedy i jak rosły tam lasy łęgowe (bo od nich jest nazwa Łęgów Dębińskich i ulicy Łęgi Dębińskie, która do Łęgów Dębińskich (właściwych) uchodzi).

 17. w semestrze

Skomentuj.