BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Dolina rzeki Swędrni

Swędrnia to mała rzeka która wpływa do Prosny w Kaliszu. Nigdy nie bylem w tej części, w której teren przez który przepływa nazywany jest Doliną Rzeki Swędrni. Jest to obszar chronionego krajobrazu. Zdjęcia udowadniają dlaczego…

Swędrnia River Valley / Kalisz / Poland
Swędrnia River Valley / Kalisz / Poland
Swędrnia River Valley / Kalisz / Poland
Swędrnia River Valley / Kalisz / Poland

Czasem jednak znajdą się jakieś „kasztany„, którym nie wystarcza jeżdżenie po starych gliniankach. Klub 4×4 z Kalisza udowadnia teorie „stopy w drzwiach„. Jak to napisał ktoś w Internecie: „Zabawa trwa! Popkultura się rozwija„, a Obszary Chronionego Krajobrazu Dolin rzek Swędrni i Prosny odchodzą na dalszy plan.

16 komentarzy

 1. ha, ja mam dziś zdjęcia znad Wisły;) zaraz będę zgrywać z aparatu;)

 2. daj znać jak gdzieś udostępnisz

 3. proszę bardzo – zajrzyj tutaj 🙂

 4. Na szczęście znajomi z grupy pokazów militarnych z którymi byłem dzisiaj na treningu, szkolą się na terenach poligonów wojskowych, więc przyrody nie niszczą za bardzo.

 5. @krystek chwała im za to 😉

 6. to niebo to jakieś takie oszukane 😉

 7. @zgryw gdzie tam. dobra pogoda + polaryzacja i nie trzeba photoshopa odpalać nawet

 8. btw. dobra polaryzacja

 9. argh, polar… zazdrość

 10. żem cie dodał na flickru do znajomych bo jako obywatel joggera niepostrzezenie cie przegapiłem w obserwacji

 11. a ja właśnie trochę dziesiejszych fotek dodałem 😉

 12. @krupier dobrze wiedzieć. dzięki. może i dobrze – jest przynajmniej odzew. nie pozostaje to bez echa

 13. Mam pytanie. Co przedstawione zdjęcia mają wspólnego z działalnością klubu 4×4? Organizowane przez nas imprezy niewiele mają wspólnego z doliną rzeki Swędrni poza tym że mamy w tej dolinie siedzibę (stara cegielnia) i niektóre trasy rajdów przebiegają przez drogi p.poż i ulice z doliny (ul. Żytnia, Piesza, Nędzerzewska, Wiosenna, Wyjazdowa, Niemojewskich) i są to ulice ogólnie dostępne dla ruchu.
  Może ktoś by się poprostu pofatygował na jakąś przygotowaną przez nas imprezę i zobaczył jak jest naprawdę, a nie wypisywac teksty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością – i zamieszczać zdjęcia które niewiele mają wspólnego w ogóle z doliną Swędrni (te na calisia.pl). Może warto popatrzeć, porozmawiać z właścicielami terenów na których odbywają się OES-y – bo również kibicują, przejechać trasę rajdu i wydać własną opinię, bez oskarżeń.

 14. @sergiusz jeśli z http://www.4×4.bikl.pl/ i http://www.4×4.bikl.pl/galeria/170808/index.html nie macie nic wspólnego to zwracam honor… ale fakt faktem że to nadal offroadowcy

 15. Seriusz – nie kłam!
  Mieszkam tam i widzę jak jeździcie po rezerwacie non stop.

Skomentuj.