BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Powiadomienia z Web 2.0

Ostatnio zamarzyłem o posiadaniu wszystkich powiadomień z serwisów społecznościowych w jednym panelu a’la blip & flash na jogu. Po owocnych poszukiwaniach znalazłem serwis HelloTXT, który pozwala na synchronizacje aplikacji microblogowych wysyłając tylko 1 status. Dzięki temu mogłem za pomocą jabbera synchronizować blipa, twittera i delicious jednym enterem. Szkoda tylko że nie działa to w 2 strony. Aby rozwiązać ten problem zarejestrowałem się na FriendFeed w którym dodałem jakieś 10 serwisów Web 2.0 typ YouTube, Twitter, Wakoopa, Flickr, Vimeo, Flickr, Delicious i inne (do wyboru ponad 50). Serwis ten zbiera wszystkie RSSy z powiadomieniami w jeden feed. Wykorzystując opcje transmisji tych powiadomień do Twittera serwis przesyła je właśnie tam. Następnie transport Twitter2Blip przesyła mi to wszystko na Blipa.

Minusem używania FirendFeed jest lekkie opóźnienie w synchronizowaniu powiadomień przez ten serwis. Da się to przeżyć jeżeli chodzi o serwisy w których udostępniamy zdjęcia itp. Przy microblogingu i przesyłaniu szybkich postów tak jak to na blipie czas odgrywa większe znaczenie.

Btw. Zastanawia mnie teraz jak anulować synchronizację Twitter2Blip (tak na przyszłość jakbym chciał zrezygnować)…

Efekt działania można zobaczyć na moim blipie.

Aktywując bramkę e-mail w HelloTXT lub innych tego typu serwisach łatwo możemy ominąć opłaty jakie ponosi się przy wysyłce smsów ze statusami do obcego operatora. W erze wystarczy wysłać sms na nr 602969696 o treści: adres@email.pl#tytuł#treść w przypadku HelloTXT wysyłamy wiadomość bez tytułowania czyli będzie to dres@email.pl##treść .

7 komentarzy

 1. Nieźle nakombinowane, ale efekt interesujący 😉

 2. @skkf jeszcze próbuję to dopracować. min zrobić wysyłke via email przez koma zamiast smsów – będzie taniej

 3. > Btw. Zastanawia mnie teraz jak anulować synchronizację Twitter2Blip (tak na przyszłość jakbym chciał zrezygnować)…

  Usługa płatna 😉

  Btw, nie prościej było skorzystać z flaker.pl ?

 4. o kurde o tym rozwiązaniu nie słyszałem a to nasze podwórko <FUCK> musze przestestować. może bedzie fajne

 5. @sharnik no i mam już pierwszego minusa flackera. wszystko ładnie pięknie ale nie ma jakiś fajnych wklejek na www, coś na zasadzie app z blipa we flashu by się przydało

  no i kolejny: nie można synchronizować np. blipa powiedzmy piszę na flakerze a dodaje mi się także i na blip przez co nie ma opóźnień w aktualizacji danych w poszczególnych serwisach. tak to jest to bez sensu na dzień dziejszy by pisać na blipie i czekać ileś tam aż łaskawie mi się zsynchornizuje z flakerem blip

 6. 1. Wklejki na bloga są – http://flaker.pl/varia/widgets

  2. To, że piszesz na flakerze i nie dodaje Ci się na blipa jest minusem blipa, nie flakera 😉

  3. ‘Ileś tam’ <= 20 minut.

 7. hm ale hellotxt zrobiło pisanie na blipa wiec widocznie się da

Skomentuj.