BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Filtr polaryzacyjny Hoya HD

Wczoraj wpadł pod wieczór w moje łapska – najnowszy filtr polaryzacyjny Hoya HD CIR-PL. Jego nowatorska konstrukcja zapewnia o 25% większą przepuszczalność światła. Wykonany z hartowanego szkła (większa wytrzymałość na uszkodzenia). Zewnętrzne powłoki posiadają wprasowaną pod wysokim ciśnieniem folię z monitorów LCD (min. łatwiejsze czyszczenie).

Hoya Circular Polarizer HD Filter 72mm

Chwilowo nie ma pogody by przetestować filtr w warunkach bojowych. Z tego co zauważyłem, przepuszczalność światła jest na prawdę na wysokim poziomie. W poprzednim filtrze Marumi muszę manipulować o wiele bardziej światłem i czasem naświetlania. Przy analogicznych ustawieniach przy tym filtrze zdjęcie wychodzi o wiele jaśniejsze.

Polaryzacja fal na dość dobrym poziomie (porównując z Marumi minimalnie in plus). Bardzo ładnie poprawia kontrast i kolorystykę. Tyle mogę na dzień dzisiejszy powiedzieć o tym filtrze. Z pewnością wart jest swoich pieniędzy. Przy dobrej pogodzie przyjdzie pora na test.

Update: Jest dobra pogoda. Oto testowe zdjęcie:

Hoya HD Polarizer Test

Jak widać filtr ładnie poprawił kontrast i uwydatnił kolorystykę nieba i roślin.

7 komentarzy

 1. Super 🙂 Ja właśnie posiadam Marumi. Hoya jest znacznie droga. Masz może zdjęcie bez filtra dla porównania?

 2. @paszczak mam takie w którym przekręcziłem polaryzator na przeciwległą pozycje. praktycznie nie powinien polaryzować, ale zapewne coś złapał – ponizej link

  zdjęcie bez polaryzacji

 3. Dzięki 🙂 U mnie działa to tak:

  Brak polaryzacji: http://picasaweb.google.com/lh/photo/-Kmz4jgEBwHtiSZPgDHx4A?feat=directlink
  Polaryzacja: http://picasaweb.google.com/lh/photo/HkvYIPDCSPXlgUyf6KvzUg?feat=directlink

  Różnicę widać jak jest ładna pogoda i słoneczko. Teraz będzie ciężko na dobre warunki 🙁

 4. no czyli tak samo ładne efekty. Sam mam jeden filtr Marumi. tutaj fajnie wyszłlo bo fale odbijały sie także i od sniegu 😀

 5. @paszczak teraz tak porównuje to zdjęcie które dałem jako fotke z przekręconą polaryzacją i one jest w sumie podobne, wiec czyżby przy przekręconym polaryzatorze również filtr w znacznym stopniu polaryzował obraz?

 6. Wydaje mi się, że tak tylko polaryzuje światło z innego kąta padania.

 7. after.design

  Hym. No i ten wpis właśnie mi uświadomił, że nie mam polaru na 67mm 😐 Został mi jeszcze 52mm i to też nic ciekawego, ehh znowu trzeba pomyśleć o kolejnym zakupie. Jesteś zły ! ;]

Skomentuj.