BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Moje Top10 filmów ze stycznia

Filmy, które mogę śmiało polecić każdemu do obejrzenia to min.:

 1. Slumdog Millionaire – Opowieść o Indyjskim chłopaku, który zgłasza się do hinduskiej wersji Milionerów tylko po to by odnaleźć swoją zaginioną przyjaciółkę z czasów gdy wszyscy mieszkali w slumsach. Tuż przed finałem zostaje aresztowany  i oskarżony o oszustwo. Śledczy próbują dociec skąd zna odpowiedzi na pytania. Przy tej okazji opowiadana jest jego historia życia. Świetna gra aktorska, ujęcia, sceneria i muzyka.
 2. Eagle Eye – Film o superkomputerze który został stworzony przez wywiad USA. Jego zadaniem jest przewidywania zagrożeń dla kraju. Ma nieograniczoną władzę – kieruje ruchem ulicznym, nadaje paczki, podsłuchuje rozmowy telefoniczne, czyta wiadomości e-mail. Jest na tyle inteligentny że potrafi przewidzieć chęć unicestwienia jego własnego.
 3. Rock’n’rolla – Szczerze mówiąc nie wiem właściwie o czym jest ten film. Typowy scenariusz dla Guya Ritchiego. Opowiada o świecie dwóch londyńskich milionerów którzy prowadzą nie do końca jasne interesy.  Jeden zabiega o teren w Londynie, inny chce mu umożliwić jego zdobycie. W akcje wkraczają osoby trzecie chcące zarobić na transakcji. Film o rosyjskiej mafii i gangsterskich porachunkach.
 4. Vicky Cristina Barcelona – Historia dwóch kobiet (blondynki Cristiny i brunetki Vicky) które przyjeżdżają do Barcelony. Poznają artystę w średnim wieku który zawraca im w głowie po czym wybiera jedną z nich. Związek układa się dobrze do momentu gdy była żona artysty nie próbuje popełnić samobójstwa. Zostaje przygarnięta przez i poznaje w ten sposób jego wybrankę. Następuje swoisty konflikt między dwoma kobietami – jedną która już go zna i drugą która dopiero poznaje. Ich rywalizacja w myśl powiedzenia „od nienawiści do miłości” przeistacza się w trójkąt miłosny. Reżyseria i scenariusz Woodego Allena.
 5. Illusionist – Opowieść o mężczyźnie który w młodości zakochuje się w przyszłej księżnej. Ich miłość zostaje przerwana poprzez różnicę światów w których żyją. Ona z zamożnej, wpływowej rodziny książęcej, on biedny syn rzemieślnika. Zawiedziony wyrusza w daleką podróż, uczy się iluzji i magii. Po powrocie rozpoczyna zarabiać dzięki swoim umiejętnościom dzięki czemu zdobywa popularność i spotyka swoją dawną miłość. To tylko początek tej historii.
 6. Surfer Dude – Film o środowisku surferów. Czołowi surferzy zostają zaproszeni do udziału w reality show. Tylko jeden z nich ulega, jest prawdziwym idealistom. Robi to co lubi, nie dla kasy, ale dla przyjemności.
 7. Happy Go Lucky – Poppy, nauczycielka, która mieszka ze swoją koleżanką z pracy i razem z nią poszukuje partnera na życie. Jest błyskotliwą, atrakcyjną (jak na brytyjskie warunki) kobietą z wielkim poczuciem humoru. Choć wie, co należy traktować poważnie a z czego nie robić przymusowych problemów.  Wydaje się nieco zagubiona, zwłaszcza w kontaktach z dziwaczną rodziną, konfliktowym instruktorem jazdy i w trakcie wyczerpujących lekcji flamenco. Niespodziewanie pojawi się jednak ktoś, kto obudzi w niej nadzieję na zupełnie nowe życie. Pogodny, żartobliwy obraz życia we współczesnym Londynie w nowym dziele mistrza kina brytyjskiego.
 8. House Bunny – Słodki, lekka komedia o króliczku Playboya, który zostaje wyrzucony podstępem z posiadłości Hugh Hefnera. Próbując się odnaleźć w otaczającym ją świecie odnajduje upadający akademik w kampusie uniwersyteckim. Postanawia się nim zająć. Zmienia mieszkające tam dziewczyny w zupełnie inne, nowe, atrakcyjne.
 9. Big Stan – Stan kiedy dowiaduje się, że ma trafić za kratki za defraudację. Przestraszony tym jak będzie traktowany w więzieniu postanawia wziąć lekcje karate. Jednak już po pierwszej lekcji wylatuje z treningów. Na ulicy, przed klubem spotyka wielkiego mistrza, który postanawia wziąć w swoje ręce sprawę nauki niesfornego Roba. Dzięki wcześniejszym naukom – całkiem sprawnie poczyna  sobie w więzieniu.
 10. Rise of the Footsoldier – Scenariusz oparty na faktach. Opowieść o człowieku, który zaczynając  od zwykłych bójek i chuligańskich ustawek z innymi kibicami szybko awansuje w hierarchii gangsterskiego podziemia. Carlton Leach (główny bohater) dokonywał spustoszeń oraz aktów wandalizmu m. in. w Londynie oraz Essex na przełomie lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych XX wieku. Film przedstawia jego „karierę” i etapy życia w których najpierw zmienia się w bezwzględnego chuligana i gangstera, później w miarę upływu czasu zaczyna rozumieć, że ubywa mu przyjaciół. Postanawia odsunąć się. Ratuje to jego skórę.

I to by było na tyle. Filmy których nie polecam nie będę opisywał z dwóch powodów:

 1. Nie potrzebna im reklama
 2. Każdy niech wyrobi sobie swoje zdanie

8 komentarzy

 1. dzięki swoim umiejętnością

  i

  Dzięki wcześniejszym nauką

  Po drugim nie mogłam się powstrzymać i zwracam uwagę. Popraw. 🙂

 2. hehe sorki. zalatwione

 3. Eagle Eye? No daj spokój, film dało się oglądać dopóki nie zobaczyłem tej podróbki HALa…

 4. @wzs no mnie sie podobał… kurde właśnie teraz zapomniałem o umieszczeniu w top10 filmy Taken / Uprowadzona…

 5. Mi też… do momentu 🙂 Ale rozumiem, czasem taki odmóżdżać może być. Dla mnie np. troszkę starsze już Wanted było rewelacyjne

 6. @wzs nie widzialem Wanted. I check it

 7. To ja polecę „Uciekinier”. 🙂

 8. o eagle eye napisales za duzo, bo przeciez przez polowe filmu nie wiadomo o co chodzi ;p

  ja oprócz Slumdoga i VCBarcelony polecam również: – Revolutionary Road – The Reader – Changeling

  !!! 🙂

Skomentuj.