BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Dlaczego nie zapłacę nigdy abonamentu oszustom z Woronicza 17

Swojego czasu TVP zorganizowało konkurs na zdjęcie ukazujące klimat lat 80. A to, że trafiłem na ten konkurs przypadkowo postanowiłem wziąć w nim udział. Jak to w większości takich akcji nie miałem nic do stracenia. Do wygrania nagrody poniżej 760zł by uniknąć płacenia podatku. Zdjęcie wysłałem. Zaakceptowane przez moderatora. Zostało tylko zbierać glosy. Rozesławszy po znajomych informacje zacząłem być na prowadzeniu (screen na kilka godzin przed końcem głosowania). Pomogli także dobrzy ludzie z forum Pclab.pl.

Dzień przed ogłoszeniem wyników moje zdjęcie zostało skasowane z niewyjaśnionych przyczyn. Nikt z obsługi widzów TVP i organizatorów nie raczy odpowiedzieć na moje wiadomości w celu wyjaśnienia sprawy. Regulamin został tak perfidnie skonstruowany, iż pozwala organizatorowi na skasowanie w dowolnym momencie zdjęcia. Na własnej skórze przekonałem się o celu  w jakim został ten paragraf sformułowany.  Organizator nie bez kozery i jakiegokolwiek usprawiedliwienia swoich czynów korzysta z takiego przywileju, na jaki pozwala mu regulamin. Suma summarum dochodzi do sytuacji, w której w pewnym sensie (w zależności od punktu widzeniu) wypacza się wyniki na własne potrzeby. Nie zdziwiłoby mnie również to gdyby okazało się, że wygrały nie przypadkowe osoby. W wynikach końcowych nie podaje się żadnych danych osób, które otrzymają nagrody.

W związku z zaistniałą sytuacją jestem wściekły na zachowanie TVP (nie po raz pierwszy zresztą). Tak się nie robi. Wniosek płynie z tego jeden – postanowiłem przestrzec wszystkich przed braniem udziału we wszelakich konkursach, szczególnie tych organizowanych w TV przez TVP. Historia światowej telewizji pokazuje wiele sytuacji, w których największe telewizje nadszarpywały zaufanie widzów w związku z fałszowaniem i wypaczaniem wyników konkursów i teleturniejów. „Personel BBC fałszował wyniki konkursów, podając wydumane nazwiska zwycięzców oraz podstawiając swoich kolegów, jako uczestników gry. […] Kontrola wykazała, że personel BBC wielokrotnie fałszował wyniki konkursów. W wyniku inspekcji wykryto również przypadki, gdy prowadzący program zachęcali odbiorców do udziału w konkursach, w których ci nie mieli najmniejszych szans wygrania”. Rok wcześniej podobna kara finansowa  (5,5mln funtów) spotkała komercyjną stację ITV za naciąganie odbiorców na telefony.

Daleko nie szukając, podobne sytuacje zachodzą również w polskich mediach – Sopot Hit Festiwal ’08. „Regulamin przewidywał tylko jedną turę głosowania za pomocą SMS-ów. Liczyć miały się wszystkie głosy wysłane do 8 sierpnia do 22:00. Zgodnie z tymi zasadami nagrodę powinni otrzymać Łukasz Zagrobelny i Ewelina Flinta, gdyż wygrali z Rabczewską o 0,1%! Najwidoczniej TVP chciałaby zwyciężyła gwiazda telewizji, Doda, bo w ostatniej chwili… zmieniono regulamin. […] W wyniku tej zmiany unieważniono wszystkie otrzymane SMS-y i uruchomiono nowe głosowanie już podczas samego koncertu, spośród wykonawców, którzy otrzymali najwięcej głosów. Triumfatorką została Doda.”

Podobnie rzecz ujmując działo się podczas jednego z Opolskich festiwalów, gdy triumfatorem był powracający zespół Budka Suflera. Decydujące smsy i telefony z głosami na tę formację pochodziły z jednego źródła, a organizator konkursu (TVP) wiedząc o tym nie podjął żadnych kroków w celu wyjaśnienia sytuacji.  Polecam film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego pt. „Nakręceni, czyli show biznes po polsku”.

Trudno nie wspomnieć o cyrku, jaki powstaje z wysyłką nagród, także i w TVP. Nawet na własnym forum itvp każdy ma okazję poczytać temat o tym jak nie wysłano nagrody do osoby, której nazwisko przeczytano na wizji.

Okazuje się także, że polskie programy pokroju Gwiazdy Tańczą na Lodzie, Taniec z Gwiazdami czy Jak Oni Śpiewają mają także znamiona oszustwa. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że „gwiazdy” i „gwiazdeczki” podpisują z góry kontrakty na określoną liczbę odcinków, a wiadomości sms wysyłane na któregoś z uczestników mają tylko pozorne znaczenie. Świadczy o tym również fakt, iż głosowanie rozpoczyna się już od startu pierwszego uczestnika. Ostatni ma zaledwie kilka minut na otrzymanie smsów od swoich fanów. Gdyby odliczyć jeszcze czas analizy i zbierania danych (system nie jest w stanie odebrać wszystkich wiadomości sms jednocześnie a wyniki na „żywo” mają tylko charakter poglądowy i są opóźnione w czasie) to szanse pierwszego uczestnika względem ostatniego zmieniają się proporcjonalnie.

TVP oszukuje ludzi prowadząc obecnie ordynarną dość kampanię na rzecz płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, który wydawany jest notabene na programy o wątpliwym przekazie intelektualnym.   Kampania trwa, mimo że państwo pobiera ten podatek za posiadanie samego odbiornika (jakby to posiadanie telewizora było wielkim luksusem), a nie za oglądanie tego, czy innego kanału. Ściągnięta kasa zasila wyłącznie firmę i hrabiów z Woronicza, w której np. na procesy sądowe dwóch "gwiazd" – Koteckiej i Raczyńskiej – wydano ponad pół miliona złotych.

Tymczasem biorąc pod uwagę wszystkie moje doświadczenia z telewizją publiczną jak i ramówką (czytaj ofertą) to ubliża mi… i mnie obraża coraz bardziej bazarowo – festyniarska i przyziemna oferta stacji TVP z ulicy Woronicza 17.

A więc w nowym 2009 roku postanowiłem przeprowadzić bojkot oszustów z TVP, nie płacić abonamentu, nakłaniać innych do niepłacenia haraczu i napiętnować stacje defraudującą publiczne pieniądze z podtekstem politycznym… Nie chcę przyczyniać się do utrzymywania dziennikarzy za kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Miłego oglądania…

19 komentarzy

 1. wiesz, są takie portale jak wykop.pl, gazeta.pl -i te portale są dość uważnie obserwowane przez reszte mediow 😛

 2. niezłe jaja… zmarnowali też moje głosy.

 3. @kasia no narazili się kilkuset (sic!) osobom

 4. Koval – odpowiedź jest prosta dlaczego. Na Woronicza ciągle siedzą tzw. PiSowcy, którzy po cichu wpływają na wydarzenia w tej stacji. Odchodząc od TVP to nigdy nie przypadli mi do gustu… nie ma to jak TVN i Polsat 😉 !

 5. Wracajac do konkursu to nie był to jedyny konkurs… jednocześnie trwał konkurs sms-owy w któym główną nagrodą był nowy samochód Mercedes Klasy -A. INFO: http://kultura.wp.pl/title,Sylwester-z-TVP2-we-Wroclawiu,wid,10689564,wiadomosc.html?ticaid=1740c .

  I KILKA KOMENTARZY:
  #
  los

  a ja siedziałem przed telewizorem i czekałem i nie było nic (ciągle mówili za chwile tylko jeszcze zaśpiewa … , a potem program się skończył)

  odpowiedz zgłoś do moderacji
  #

  2009-01-01 22:02
  ~cromax
  Odp.: los

  Mercedes juz wrocil do salonu Wrobla, skad zostal wypozyczony, nie bylo zadnego zwyciezcy losowania
  TV2 zwyciezyla

  odpowiedz zgłoś do moderacji
  2009-01-02 10:17
  ~anula
  Odp.: los

  I to jest najbardziej mozliwe, chociaz samymi sms-ami ludzie zaplacili za tego merca. Po raz ostatni dalalm sie nabrac!

  OSTATECZNIE RZECZYWIŚCIE STRONA TVP NIE WZBOGACIŁA SIĘ O TAKĄ INFORMACJĘ JAK SZCZĘŚLIWY LOSSAMEGO TVP W SYLWESTRA NIE OGLĄDAŁEM

  Dwa inne podane kody to:
  1. Odp.: kod72076709
  2. Anna Popek informuje: „17148547- to numer zwycięskiego losu”.

  Zgrywajacy się na forum wciąż pytają o właściwy szczęśliwy los a sprawa trafia do ARCHIWUM X!!!

 6. Marnować czas, pieniądze, a do tego jeszcze oglądać taki bullshit? Nie ma mowy. I dlatego ja TV nie oglądam od długiego już czasu i oglądać nie mam zamiaru. A jak już oglądałem to zazwyczaj Discovery i National Geographic 😛

  Teraz to co najwyżej mogę skorzystać z oferty „cyfrowych wypożyczalni filmów„ :>

 7. @zal popieram. ja jeszcze travel, comedy central, bbc entertainment lubie także jak jest coś fajnego

 8. Konkurs fotograficzny polega na tym, że osoby odwiedzające stronę wybierają to zdjęcie, które im się najbardziej podoba. Nakłanianie do głosowania większej ilości przypadkowych osób (duże forum, poziom 0 na Joggerze) nie jest fair i nie dziwię się, że organizatorom się to nie spodobało. Fakt, w regulaminie nie było o tym mowy, ale z drugiej strony punkt pozwalający na eliminację zdjęcia w dowolnym momencie (który swoją drogą pojawia się w niemal każdym regulaminie) jest właśnie po to, żeby do akcji mógł wkroczyć zdrowy rozsądek.

 9. @aph a czemu miałbym tego nei zrobić? a myślisz jak się wygrywa ttego typu konkursy? teraz onet.pl organizuje konkurs na blog roku. myślisz że umieszczenie informacji na stronie że przykładowo ty bierzesz udzał w tym było by niemoralne i nieetyczne? to to samo co ja zrobiłem.

 10. Widać ktoś wygrał go inaczej, skoro Twoje zdjęcie usunęli, a inne nie. Więc może to jednak nie tak się wygrywa tego typu konkursy.

 11. nie sądze. tvp to oszusci i tyle. sprawa z wyzej wspomnianym mercedesem. moj ojciec wyslal smsa i nawet potwierdzenia nie dostal. sciema goni scieme… no ale łudzic się zawsze można. pooglądaj sobie te teleturnieje z szybkimi zagadkami typu znajdz otwartą linie. ostatnio dla jaj ogladałem i przez 30 min babeczka nagadała się, podwyzszyła kwotę do wygrania ns 3000zl po czym stwierdzili ze nikt nie znalazł otwartej lini w wyznaczonym czasiie (przez 15 min nawijali ze to juz ostatni moment) po czym skonczyl sie czas antenowy i nikt nie wygrał. a biedni ludzie dzwonili jak opętani i nabijali kase producentowi…

 12. after.design

  W dokumencie „nakręceni …” największe wrażenie zrobił na mnie Metz, gdy powiedział o tzw „power play” w rmf fm.
  Jak stwierdził, że to jest zwykła legalna łapówka ludzi, którzy decydują, że to ma być grane X razy dziennie w rmf to osłupiałem.
  A sam Metz sam przyznał, że małe radia tutaj robią „efekt domina”. Skoro popularne w dużym radiu, to i u nas też.

  Jeszcze tekst Wiśniewskiego, jako komentarz do jakiegoś tam opola mnie zabił „zobaczcie, statyści się bawią”. A później pokazane opole i statyści ćwiczący reakcję na występy.

  Witamy w świecie „nakręconych”. Jeden z tych dokumentów, które trzeba obejrzeć, bo otwierają oczy na to co się dzieje…

  A co do konkursu. Jak to powiedział Czarek w 13 posterunku „Tu jest Polska. Tu się bredzi”…

 13. @after design „Jeszcze tekst Wiśniewskiego, jako komentarz do jakiegoś tam opola mnie zabił „zobaczcie, statyści się bawią”. A później pokazane opole i statyści ćwiczący reakcję na występy.” o tym fragmencie mowie jak wiśniewski jadł obiad z mandaryną jeszcze. a potem pokazali Kaje Paschalską i jej pseudo fanów 😛 Dla takich ujęć i dokumentów warto żyć

 14. @Koval, nie bierz na poważnie tych, co nie traktują poważnie Ciebie!
  Zapamiętaj tę zasadę. Będziesz żył lżej, nie lżąc tych, co lżą Ciebie!
  Szukając aprobaty u dziadostwa, zaczniesz z czasem być z tym dziadostwem UTOŻSAMIANY!
  Pozdrawiam i życzę Ci trafniejszych wyborów w przyszłości.

 15. @kkk dzięki za rade. jak zawsze trafna 🙂

 16. A ja się zgodzę z aph. Mój kumpel co chwila do mnie pisze bym rozesłał do ludzi link, by głosowali na zdjęcie jakie zrobiła jego żona w konkursie jakimś tam.

  Cholera wie czemu usunęli, ale ja nie pcham fotek do takich konkursów. Mniej stresu, dłuższe życie 😉

 17. @paszczak000 oni chyba sami nie wiedzą bo nie potrafią nawet odpisać na prostego maila

 18. Aj tam. Jak dla mnie to po prostu im się nie chce odpisać. Są ważniejsze sprawy niż jakieś foto jakiegoś tam użytkownika. Wiem jak to jest z mailami w takich korporacjach 😉

Skomentuj.