BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Konferencja Narodów Zjednoczonych – Szczyt klimatyczny w Poznaniu

W dniu dzisiejszym tj. 1 grudnia ’08 w Poznaniu rozpoczął się szczyt klimatyczny. Uczestników dowożono autobusami o napędzie hybrydowym. Tydzień przed wielu mieszkańców szczególnie zagrożonych rejonów (w tym ja) następstwami jakie niesie organizacja tak wielkiej imprezy jaką jest konferencja klimatyczna, otrzymali ulotki informujące o celu szczytu, randze szczytu, możliwych utrudnieniach oraz informacjach o tym ile co „zżera prądu”.

COP14 / Konferencja Narodów Zjednoczonych - Szczyt klimatyczny

Miały być korki, utrudnienia w ruchu. Uczelnia nawet wydała specjalny komunikat o takiej treści:


W dniach 1-12 grudnia odbędzie się w Poznaniu Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. W tym czasie mogą nastąpić w Poznaniu utrudnienia w przemieszczaniu się zwłaszcza w okolicach bezpośrednio przylegających do terenów MTP. Nasza szkoła NIE zawiesza w tym okresie zajęć dydaktycznych. Będziemy próbować w miarę normalnie funkcjonować.
Aby w miarę spokojnie dotrzeć na Uczelnię rezerwujcie sobie więcej czasu. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość! Wszyscy będziemy mieli te same kłopoty.

I co się stało? No właśnie nic. Nic takiego nie miało miejsca. Ludzie biorąc do serca te uwagi w pierwszym dniu konferencji narodów zjednoczonych pojawili się 30 min przed czasem w pracy, szkole i uczelni. Na ulicach jakoś też mniej wyjących i smrodzących samochodów. Potwierdza to jedynie hipotezę, że bez auta też można normalnie funkcjonować.

3 komentarze

  1. Na rowerach mogli na konferencje dojechać. Jebani hipokryci za przeproszeniem.

  2. Wolne od zajęć jest na tych co konkretniejszych uczelniach, więc i ludzi (i samochodów) w Poznaniu znacząco mniej 😉

  3. @voronwe „konkretniejszych” przez to że dały się wmanewrować w udostępnianie akademików i przymusowe zawieszenie z tego powodu zajęć. niektóre kierunki odrobiły niektóre nie…

Skomentuj.