BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Biesiada piastowska na Zawodziu

Dziś już drugi dzień jednej z największych kaliskich imprez, która przyciąga zwykle kilka tysięcy osób – IX Biesiady Piastowskiej – „Kalisz kolebką Polski„. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Zawodzie / Kalisz

Zawodzie / Kalisz

Zawodzie / Kalisz
Zawodzie / Kalisz
Zawodzie / Kalisz

Zawodzie / Kalisz

Zawodzie / Kalisz

Zawodzie / Kalisz

Biesiady Piastowskie odbywają się w odrestaurowanym na wzór Biskupina rezerwacje archeologicznym na Zawodziu, siedziby dawnych piastów. Dają szansę na zapoznanie się z wszelakimi aspektami życia w średniowiecznej Europie, pokazując, iż okres ten był niezwykle barwny i ciekawy. W trakcie imprezy prezentowane są rekonstrukcje bitew, turnieje rycerskie, scenki z życia codziennego, a także wiele konkursów, w których uczestniczą Goście Biesiady. Grupy rekonstrukcyjne biorące udział w projekcie, reprezentują szeroki przedział czasowy, od IX do XV wieku. Spotkać można przedstawicieli różnych kultur, od Celtów, poprzez Słowian, Wikingów do późnośredniowiecznego rycerstwa. Jednym słowem każdy może przekonać i poznać na własne oczy świat bez komórek i komputerów.

Szkoda tylko że pogoda nie dopisała.

7 komentarzy

  1. a był Zawisza Czarny 🙂 ???

  2. @anonim nie widzieć

  3. fajnie, lubie takie miejsca

  4. bardzo żałuję, że w tym roku nie mogłam być na Zawodziu, widziałam palisadę tylko z zewnątrz grodziska, ale na zdjęciach całe Zawodzie wygląda imponująco. :):) fantastyczne

  5. a chate kovala widziales??!! ;p ;)))

  6. @anonim widziałem 😀 haha

  7. ale ze mnie dupa nie wpisałam nicku 🙂 anonim sie ujawnia 😉

Skomentuj.