BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

1792 dni

Do Euro 2012 pozostało 1792 dni.
W tym czasie wybudowano:

km autostrad – 0
km dróg szybkiego ruchu – 0
km lini kolejowych – 0
stadionów – 0 szt

hoteli – 0
baz treningowych – 0

54 komentarze

 1. Oraz:
  Hoteli – 0szt.
  Baz treningowych – 0szt.
  Piłkarzy zdolnych podołać wyzwaniu tego Euro – 0szt.

 2. niestety obawiam się, że te cyfry szybko się nie zmienią..

 3. @black trafne, o tym nie pomyślałem, czekej dopisze…Radmen – oj dopoki ustawy nie bedzie to chyba nie, ale wierze w polski naród, obywateli, obywatelki i rodaków

 4. Skąd dane?

 5. BTW rotfl, ile minęło od ogłoszenia organizacji? 3 miesiące? Chciałeś żeby w tym czasie stadion zbudowali? XD Pogratulować.

  Faktem jest, że mogli by zacząć coś robić, bo póki co tylko się kłócą. Ale wystarczy mobilizacja bo to, że się da jest pewne, wystarczy spojrzeć na finał regat Tall Ships’ Races w Szczecinie, który też był przekreślany, a udał się z tego co mówią najlepiej od początku istnienia imprezy.

 6. @krupier no niby nie, ale jednak warto to stwierdzić

 7. @Krupier nie da rady wybudować stadionu w 3 miesiące, ale jeżeli nie zaczniemy TERAZ, to nie damy rade wybudować go przez te ponad 1700 dni, bo jak sam stwierdziłes – w 3 miesiące nie da rady

 8. No racja, ale z tego co słyszę to o stadion kłócą się tylko w Wawie. Władze Gdańska mówią, że zdążą na czas, gdzieś tam indziej ponoć już ruszyły prace. Więc tak naprawdę to jakby co tylko Wawa się ośmieszy.

  Szkoda, że nie dali Szczecina na miasto rezerwowe, uwinelibyśmy się w 100%, teraz to już wiem. :>

 9. tylko i aż w Warszawie…

 10. Tylko najgorsze, że Warszawa jak stolica powinna mieć teoretycznie eksportowy stadion, czyli największy, jak najbardziej okazały… Taki, którego budowa zajmie najdłużej.

 11. @krupier Poznan ma 1 trybune jeszcze do zrobienia, dawno nie bylem na bulgarskiej wiec trudno mi powiedziec dokladnie

 12. A ja obstawiam, że nam zabiorą to Euro 😀 <jupi> btw. czy Wy wiecie, że jeśli to Euro będzie, to każdy Polak będzie miał do odpracowania 2 dni ? 🙂

 13. @Kasiula:
  Podobno to jednak była jakaś większa prowokacja.

 14. Black być może u Nas w Polsce teraz wszystko się może zdarzyć ..

 15. Owszem, ale chyba jednak są pewne granice, których nawet nasz rząd nie przekroczy.

 16. wezmie wiara urlopy albo mowisz Kasiula tylko o budzetówce, oni se mogą

 17. Ja powiem tak, ja moge iść podawać tą cegłe przez te 2 dni 🙂 moge im pomóc budować te stadiony .. pod warunkiem, że Urzędasy typu Bracia Ksero też to zrobia .. a co .. jak wszyscy, to wszyscy ..

 18. @Kasiula:

 19. @Kasiula:
  Oni? Oni mają immunitet, nawet od takich spraw.

 20. Black a co mnie to gówno obchodzi .. Czemu ja mam iść ? Czemu ma iść zwykły szary człowiek ? A panowie co codziennie pierdzą w stołek nie .. o nie .. to sorry gregory .. chuj do dupy z takim czymś ..

 21. w końcu sami ich wybraliście ;p

 22. @Kasiula: ich nie obchodzi kim ty jesteś, kobietą, czy mężczyzną, zwykłym robolem czy jakimś kierownikiem, albo wręcz dyrektorem. Ich obchodzi tylko to, kim oni sami są. Kimś ważnym. Kimś kto nie będzie brudził rąk. Kimś kto chce, by wszystko było robione pod niego i dla jego dobra.

  @Koval:
  Ja ich nie wybrałem, nadal nie mam praw wyborczych :] A nawet jeśli miałbym to wybrał bym albo PiS, albo raczej nikogo.

 23. @Black i owszem zgadzam się z Toba jak najbardziej, że ich nic i nikt dookoła nie obchodzi. Ale to nie znaczy, że muszą na wszystko dookoła sikać ..

 24. Mój powyższy komentarz: Co ja piszę, wybrałbym PO. Nienawidzę robić zbyt wiele rzeczy naraz.

  @Kasiula:
  Na wszystko dookoła? Oooo nie! Przecież oni to wszystko robią ‘dla dobra państwa i jego obywateli’. Żeby nam się żyło lepiej…

 25. @Black, taakk .. to ciekawe co w ostatnim czasie zrobili na lepiej .. bo wydaje mnie się, że narazie to wszystko dookoła jest na gorzej ..

 26. Ich zasługa? Nie mieszali się zbytnio do gospodarki, więc ona nadal może się rozwijać dość szybko.

 27. jak nie my to kto?

 28. @Koval:
  Z tym związany jest nawet dowcip na bashu… Ci co już wyjechali do Anglii/Belgii/Irlandii/Diabeł wie gdzie.

 29. Ja sie nie znam na polityce, ja tylko zaobserwowałam, że Olek się umiał pokazać, nie było afer o Teletubisie Geje, nie mówili o naszym prezydencie że jest Kartoflem, nie zwalniali naszych najlpeszych ministrów za byle co : chociażby Darka tego od wojska .. Generalnie nie widze nic pozytywnego w tym co robią, a jak już Rydzyk ich nazywa nierobami .. to heloooo ..

 30. szczyt chamstwa – zaglosowac i wyjechać do Anglii

 31. Koval 😀 dokładnie !!

 32. Nie Darka, lecz Radka :] O Sikorskiego ci chodzi chyba. W tym jest cały problem. Ministrami nie zostają ludzie kompetentni, znający się na swej przyszłej robocie, lecz ludzie polityczni, tylko dlatego że są w koalicji. I takim sposobem nasz rząd ma być profesjonalny? Wystarczy popatrzeć na nową Minister Sportu i jej słowa, że ona nie musi znać się na sporcie, bo jej celem będzie budowa stadionów na Euro…

 33. Ale po co wam te autostrady? Jeździjta se po tych zielonych wstążkach, którymi chroniliście nieprzydatną kupę śmierdzącego drewna, przecież ono jest ważniejsze niż jakieśtam autostrady. No, i dzięki dolinie Rozpusty… o przepraszam, Rospudy będzie kolejny powód by mówić, że PiS autostrad nie buduje.

 34. Za kilka lat te statystyki zwiększą się o 100%!!!

  Wait… zero razy zero równa się…. rotfl?

  EDIT: Jeśli komentarz niżej był odpowiedzią na ten, to odpowiedź brzmi: nie czytam.

 35. Widze ze czytujesz Kurta Vonneguta 😉 Pozdro

 36. E tam. Będzie dobrze :p :hahaha

 37. Orlet (też z Wildy)

  No nie wiem, czy masz rację z tymi cyframi. Dodaj przebudowywane drogi i podnoszenie ich o kilka poziomów (technicznych) do góry. Ot, blisko – „trasa katowicka” – na Kórnik. O stadionach już mówili, bazy treningowe? przecież są Wronki i Grodzisk, hoteli nie ma? Przecież dopiero było otwarcie jednego w Andersia Tower, niedawno Sheraton, podobno ten koło byłego WORD ma być przebudowany… Zresztą hotele są przecież w gestii prywatnych właścicieli. Autostrady? Hmm Rozpoczęto przygotowania na Świecko (od Nowego Tomyśla), a to wszystko na naszym tylko podwórku. Malkontenctwo Cię atakuje drogi Kovalu. A ta akcja z Rządem to wszystko zaplanowane. Chcą się pozbyć „Leppieja” i „Kunia”, choć akurat „Leppiej” jako Minister Rolnictwa (i Rozwoju Wsi) wychodzi na plus – dość dobrze ten resort prowadzi. Stety/Niestety po za nim jest niezbyt mile widziany. Swoją drogą co by nie mówić PiS (czy cała tzw. „koalicja”) i ich „afery” (bo jak się dokładniej przyjrzeć to są nimi tylko z nazwy) są niczym w porównaniu do AFER poprzednich Rządów. Ale to inna bajka.. Tu chyba powinniśmy się na EURO2012 skupić. Ja jestem optymistą, i to nawet gdyby miały być wcześniejsze wybory (co podobno – wg TVN i GW ma opóźnić roboty).

 38. @Orlet dobrra obiecuje ze nie bede narzekał, a te liczby to tak symbolicznie by zwrócić uwage… hotele w gestii prywaciarzy ale urzad miasta moze przyspieszyć pozwolenia

 39. @Orlet:
  Baza treningowa na Euro wymaga dużo więcej niż normalna. Wymaga luksusowego hotelu w pobliżu, wszelkiej pomocy lekarskiej i biologicznej (typu masaże dla odprężenia mięśni), oraz co najważniejsze boiska o klasie murawy takiej samej jak te co mają być mecze. Murawa musi być doskonałej jakości. Nie znam sytuacji, ale nie wydaje mi się, aby te dwie bazy co wymieniłeś były wystarczające… Zwłaszcza że potrzebujemy takich 16.

 40. Ludzie! Minęło KILKA MIESIĘCY. Mamy PIĘĆ LAT. Czy wy naprawdę myślicie, że wszystko jest na pstryknięcie palcami?

 41. no D4 ale chociaż pozory by się przydały

 42. @D4rky
  Nie, nie jest. Tylko my nie zrobiliśmy nic, nawet w sprawie rozpoczęcia tych budów. Owszem jest mowa o Warszawie, ale jak samo wyniesienie się kupców i przetargi mają potrwać cały ten rok, to jest szczyt. A co do stadionów, to zapowiedziano negocjacje, ale wedle umów z UEFA, to stadiony mają BYĆ GOTOWE w połowie 2010.

 43. niech ktoś obliczy ile mamony nakradli ci, co za te budowy są odpowiedzialni 😉

 44. @Black
  No nie przesadzaj. Jak myślisz, ile może trwać przerobienie baz we Wronkach i Grodzisku? Pół roku? Uważam, że to akurat nie jest problemem (a przynajmniej nie w Wielkopolsce).

  @Koval
  Nie o to mi chodzi, że marudzisz a symbolikę uważam za trafną, ale bez sprostowania w dalszej części staje się meRdialną papką czyli kompletną bzdurą. To czego mi brakuje ostatnio w TV i gazetach to rzetelność i obiektywizm – zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

  @soon
  Kto nakradł? Masz imiona i nazwiska? Masz jakieś konkrety? To idź z tym na policję/do prokuratury. Bo jeżeli nie, to jesteś zwykłym małym oszczercą i kolejnym doskonałym dowodem na tezę istnienia meRdiów (mózgopiorów).

  Pozdrawiam

 45. @Darky, dokładnie. Przy takim budżecie i tak potężnym projekcie wszystko jest na pstryknięcie palcami. Idiotyzmem jest to, że jakiś jeden z drugim nie chcą wydać pozwolenia, bo przecież to i tak się dzieje dla dobra jego kraju i jego samego. Dla mnie totalnie niezrozumiałe jest skakanie sobie do gardeł we własnym kraju skoro wszystkim nam chodzi o to samo. Bo co, może mi powiesz, że są jacyś przeciwnicy Euro? Bullshit. Zapewne sobie nawet nie zdajesz sprawy ile to Euro da miejsc pracy. Ba, sam już tylko poluje, bo przez te kilka miesięcy będzie można zarobić więcej niż wyjeżdząjąc na rok do Anglii.
  Więc, Darky, odpowiadam: tak, wszystko jest na pstryknięcie palcami.
  Jeżeli zaprzeczasz, to przykładowo (taki przykład bo sam mam taką sytuacje) znajdź polecanego przez wszystkich kafelkarza i spróbuj u niego zamówić lazienke. Zapewne odpowie Ci, że ma teraz inne na głowie. To pójdź do niego raz jeszcze i powiedz: Drogi Panie, tutaj jest adres, ma Pan tydzień, tutaj jest umowa gwarantująca Panu 20tys. za całość pod koniec roboty. Myślisz, że by nie rzucił wszystkiego i nie poleciał? Oczywiście, że by to zrobił, bo pieniądze jakie mu zagwarantowałeś niewątpliwie są na tyle wysokie, że WARTo rzucić wszystko inne. Tu chodzi TYLKO o pieniądze.

 46. Black dokładnie o Radka Sikorskiego .. ten facet był stworzony do tej funkcji, a tu nagle ni z gruszki ni z pietruszki Kaczory mówia mu pa pa .. bo co ? Bo wszystko gówno warte jest .. ehh

 47. @Orlet: nie musiałeś brać tego dosłownie 😉

 48. psoiree, to teraz przemnóż tę cenę kafelów przez kilka tysięcy i zastanów się, czy w budżecie państwa jest dość, żeby tyle wydać . no właśnie
  To, że jedna osoba miałaby czelność wszystko rzucić i olać klientów dla jednego zlecenia to jedno, ale tutaj mówimy o setkach ludzi, różnych firmach. To jest proste w teorii, na papierze i na ustach polityków (populistów)

 49. @soon: jasne, takie pieprzenie farmazonów to jest dobre, ale wśród ludzi, którzy nie myślą samodzielnie i/lub swoje porażki chcą zwalić na kogoś innego..

  @D4rky: podałem przykłady, że coś się dzieje, że robią.. nie wiem dlaczego meRdia tego nie pokazują, nie mówią o tym.. własciwie wiem.. to się nie sprzedaje tak dobrze jak porażka

 50. Orlet, nie, po prostu większość dziennikarzy to lewicowcy lub liberały. Stąd tyle nienawiści w kierunku prawicowego (czyli nie „swojego”) rządu

 51. Tak, to musi być to. Oczywiście liberały w znaczeniu amerykańskim (socjaldemokraci), a nie oryginalnym (wg. nazewnictwa w USA libertarianie). Swego czasu bowiem socjaliści nazwali swoją partię liberalną i narobili problemów w nazewnictwie.

 52. ło matko… znów polityka :/ ja myślę, iż cały problem polityczny Polski tkwi w tym, że nie powstał POPiS… gdyby powstał może by przepychanek i innych farmazonów nie było… i jeszcze jest jeden problem – jesteśmy zbyt rozpolitykowani… a tak swoją droga… ucząc się w tym roku do matury doszłam do wniosku, że pewno gdyby PO przeszło to historyja by była podobna… bo Giertychy itp. bawoły nieustannie mieszają swoimi kijkami nie tam gdzie powinny… a co do Euro… będzie jak będzie… ja osobiśmie mam to w nosie….

 53. Giertychy i Leppery nie mają takiego wpływu na meRdia.

Skomentuj.