BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.
ARCHIWUM

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Netykieta

Przez cały okres korzystania z internetu spotykam się z koniecznością pouczania moich rozmówców lub korespondentów mailowych o pewnych ogólnie przyjętych zasadach. Ich łamanie bardzo mnie irytuje, co zresztą jest usprawiedliwione – bo ile razy można powtarzać to samo?

Poniżej zamieściłem mocno zmodyfikowaną wersję netykiety, przystosowaną do rzeczy, z którymi stykam się najczęściej. Dlatego też – zanim do mnie napiszesz – zapoznaj się z tymi zasadami. Jeżeli skierowałem Cię na tą stronę, to powinieneś/aś już wiedzieć, z jakiego powodu…

 1. Nie przysyłaj mi łańcuszków! Nie interesuje mnie przy tym, o czym mówią: o rzekomym straszliwym nieszczęściu, prośbie pomocy finansowej czy śmierci jakiejkolwiek osoby. W pierwszym przypadku są to najczęściej bzdury, w drugim próby wyłudzenia, w trzecim zaś – zamiast obnosić się swoim żalem, pomyśl/pomódl się za tą osobę. Jeżeli Cię nie znam – blokuję Cię dożywotnio na GG, jeśli tak, to tym bardziej powinieneś/aś o tym wiedzieć…
 2. To, że jestem dostępny na GG nie oznacza, że jestem przy nim obecny, ale to, że mam włączony komputer. Dlatego zanim zasypiesz mnie mnóstwem postów, wykaż odrobinę cierpliwości. Gdy tylko wrócę, na pewno się odezwę.
 3. Nie nadużywaj emotikon. Pamiętaj, że służą one do wyrażania emocji, które trudno przekazać "suchym" tekstem.
 4. Pisząc, kieruj się zasadami polskiej ortografii. Wszelkie błędy ortograficzne, itp. traktuję bardzo osobiście, dlatego robiąc rażące błędy pamiętaj o tym, że wykazujesz tym samym brak szacunku do mnie. Rozumiem oczywiście wszelkiego rodzaju literówki, czy nawet pojedyncze błędy, jednak gdy pojawiają się one po kilka razy w jednej wypowiedzi czy wiadomości, to chyba oczywiste, że nie świadczą zbyt dobrze o rozmówcy…
 5. Jeżeli rozmawiasz ze mną pierwszy raz i rozmowa wynika z Twojej inicjatywy – przedstaw się.
 6. Mam zwyczaj ingorowania osób piszących do mnie ze statusu "Ukryty". Używanie go jest dla mnie jasne – oznacza brak odwagi lub zrozumienia sensu istnienia statusów. Podsumowując – albo nie masz czasu, albo używasz GG.
 7. Wiedz o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy/a. Gdy rozmawiam z nowymi osobami, to pomimo, że wymagam przedstawienia się, sam sprawdzam – o ile to możliwe – wszelkie możliwe informacje o Tobie na podstawie numeru IP.
 8. Pisząc do mnie i na blogu nie flooduj (nie wysyłaj wiadomości o identycznej treści). Powoduje to zaśmiecenie i ogólny syf
 9. Odpisuj pod postem przedpiszcy
 10. Długie URL-e skracaj
 11. Jeśli nie wiesz, jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie. Nie trolluj. Nie bądź dzieckiem neostrady.

Stworzone przez Dandysa, zmodyfikowane na moje potrzeby

Łańcuszek

Myśl przewodnia:

To jest idiotyczny łańcuszek SRANIA NA ŁAŃCUSZKI. Jeśli srasz na łańcuszki szczęścia wyślij ten łańcuszek wszystkim (łącznie ze mną). Jeśli wyślesz to:

 • 5 osobom – nic się nie stanie.
 • 10 osobom – nic się nie stanie.
 • 15 osobom – też pewnie nic się nie stanie.
 • 20 osobom – zgadnij co się stanie?
 • 666 osobom – też się ku**a nic nie stanie.

Otóż to: nic się ku**a nie stanie. Ania nie wysłała łańcuszka i nic się jej nie stało, Grześ wysłał łańcuszek i nic mu się nie stało, Robert nie wysłał łańcuszka i zapie****ił go tramwaj, ale nie sądzę, aby to miało jakikolwiek związek z łańcuszkiem.

Witaj ciapciaku!

Zostałeś skierowany na stronę stworzoną w celu uświadomienia Cię jak niecnym procederem jest wysyłanie znajomym przysłowiowych łańcuszków. Niestety, są jeszcze tacy (między innymi Ty), którzy nie zdają sobie z tego sprawy, ale postaramy się to jakoś zmienić. Pamiętaj, wysyłając komuś łańcuszek:

 • Dajesz mu do zrozumienia że go nie szanujesz
 • Narażasz go na niepotrzebny stres
 • Marnujesz jego czas
 • Ośmieszasz siebie oraz swoich najbliższych
 • Ryzykujesz utratę znajomego
 • Zapychasz internetowe łącza!!!

A teraz uwaga, jeżeli dostałeś adres tej strony, może to oznaczać, iż nadawca chciał dać Ci coś do zrozumienia, np. że:

NIE TOLERUJE TAKICH ŚMIECI!!!

Text pochodzi ze strony: [ www ]

Nie dzieciom NEO

Jest to dziecko, które dostało w prezencie od rodziców łącze internetowe w promocji (lub bez) i atakuje fora oraz grupy dyskusyjne nie mając najmniejszego pojęcia o podstawowych zasadach czy netykiecie. Podobnie jak Neo w filmie Matrix, one również mają swój wirualny świat, często zastepujący im prawdziwy. Kilka lat temu Internet był słabo dostępny, a modemy były kosztownym przywilejem, stąd z Internetu korzystali Ci, którzy go bardziej potrzebowali (ciężko wyobrazić sobie dyskusję na forum licząc się z każdym impulsem). Ekspansja wielu tanich łącz w kraju uczyniła go łatwiej dostępnym, stąd też rodzice fundowali je swoim pociechom „do nauki”, a dzieci niemające pojęcia o Internecie zalały go falą bezsensu i dużą dozą bezmyślności. Dzieckiem neo moze byc każdy. Może to być również użytkownik łącza z kablowki, łącza radiowego, DSL, popularnej 'osiedlówki’ lub jeszcze innego. Jeśli nie pozostajesz w zgodzie z netykietą, to niezależnie co używasz – będziesz trollem.

 • nie zakładaj tematów w złych działach i to po kilka na raz
 • nie pisz wielu bezsensownych wypowiedzi w krotkim czasie
 • nie używaj wykrzykników, znaków zapytania lub emotek w ilościach większych niz to potrzebne
 • stosuj się do zasad interpunkcji, ortografii
 • nie olewaj uwag innych, nieliczenie sie z czyimś zdaniem
 • nie proś o cracki, seriale i nielegalne oprogramowanie
 • nie reaguj agresywnie w odpowiedzi na zwrócenie uwagi
 • używaj wyszukiwarek dla rzeczy najbardziej nawet trywialnych oraz zakładanie wątków przed sprawdzeniem czy już istnieją

3 komentarze

 1. "Odpisuj przed postem przedpiszcy"

  Tego nie rozumiem.

 2. sorki bład, poprawiam. powinno byc pod

 3. :debil

Skomentuj.