BIO
Jestem poszukiwaczem prawdy. Spaceruję tam i z powrotem i poszukuję prawdziwej prawdy. Kontempluję życie. Fotografuję. Podróżuje. Zadaję pytania. Robię to co lubię i jestem wolnym człowiekiem.

Wszystkie prawdy, które wam tutaj wyłożę, są bezwstydnymi kłamstwami.

Calisia Kalisz

Calisia Kalisz, dawniej Augusto Kalisz, Grześki Kalisz oraz Winiary Kalisz. To przykład drużyny którą można zniszczyć w zaledwie jeden sezon. Jak zwykle poszło o pieniądze. Jeszcze do niedawno kaliska drużyna zgarniała najwyższe trofea, dziś to tylko jedna z tych drużyn które kwalifikują się do spadku z ligi (10 miejsce w tabeli).

Z powodu braku sponorów a co za tym idzie pieniędzy, z Kalisza odeszły min. takie zawodniczki – Anna Barańska, Eleonora Dziękiewicz, Milada Spalova, Helena Horka, czy Brazylijka Fernanda Cassia de Oliveira. Calisii nie trenuje już także Igor Prielożny. Zastąpił go Mariusz Pieczonka.

Calisia Kalisz - Gwardia Wrocław

To nie pierwsze kłopoty mojego zespołu z rodzinnego miasta. Po wielkich sukcesach Augusto Kalisz pod koniec lat 90. (patrz medale i puchary na fot. wyżej) nastąpiło załamanie finansowe i klub został bez sponsora. W 2000 r. do rozgrywek ligowych została wystawiona ekipa złożona z młodziutkich siatkarek plus kilka doświadczonych. Nie szło jej najlepiej, musiała nawet zagrać w barażach o pozostanie w ekstraklasie, które wtedy wygrała z AZS Opole.

Aktualnie sytuacja wygląda prawie że identycznie. Wróżę powtórkę z historii. Kolejny przegrany mecz i kolejne rozczarowanie. Już nawet kibiców nie ma tyle co kiedyś. Cóż – jedyne co, to zdjęcia ładnie wychodzą na nowo pobudowanej hali.

Calisia Kalisz - Gwardia Wrocław
Calisia Kalisz - Gwardia Wrocław
Calisia Kalisz - Gwardia Wrocław
Calisia Kalisz - Gwardia Wrocław

Skomentuj.