Przyjaźń - czysty przypadek
Nie wierzę - w przeciwieństwie do obiegowej prawdy — że naszymi przyjaciółmi są ludzie, których najbardziej lubimy; są to raczej ci, którzy po prostu trafili do nas pierwsi.
Peter Ustinow, 1977
No i jest to świeta prawda, bo każdy zapytany o jakiegoś dobrego znajomego odpowie "znamy się od dzieciństwa". Osoby, które przypadkowo są tymi, z którymi najczęściej się spotykamy i nawiązujemy kontakty, mają największe szansę zostać naszymi przyjaciółmi i ukochanymi (Teoria sąsiedztwa - bliskości)
Trackbacki:
Brak Trackbacków.
Publikowane komentarze są wyłącznie opiniami użytkowników mojego bloga i ich własnością. Nie odpowiadam za czyjeś myśli i opinie. Istnieje możliwość formatowania komentarzy przy użyciu Textile
Komentarze
GDR! 30 Maj 06, 19:43:56
Lipa jakaś. Nie znamy się od dzieciństwa.
Koval 30 Maj 06, 20:11:14
no my nie...inna teoria mówi ze ludzi jest zbyt wiele na świecie, i nie mamy z każdym bezpośredniego kontaktu a co za tym idzie nie możemy się lubić czy też przyjaźnić. i to tłumaczy twój komentarz

